Hurá zase je nás o jednu více

Vložení nového záznamu

Zde máte možnost vložit do registru pramen, studánku a další vodní zdroje. Pokud váháte zda zdroj do registru patří, přečtěte si jaké zdroje vlastně evidujeme.

Povinná pole jsou souřadnice GPS (pokud souřadnice neznáte, lze polohu najít přímo na mapě) a foto (jedna fotka ve formátu JPG).

Dobrovolná pole jsou: typ zdroje (lze vybrat 2 typy), vaše jméno, emailová adresa (slouží k případnému vyjasnění zadaných údajů a k zaslání informace o schválení), název zdroje (mnohdy to bývá na studánce či na mapě napsáno), nadmořská výška, patron (sem patří jméno osoby či organizace, která o zdroj pečuje), informaci o přístupnosti a využitelnosti zdroje a poznámka, kam patří zajímavé infomace např. že u studánky hlídá Yetty.

My doplníme: číslo studánky (zkontrolujeme, zda již není v evidenci), kraj, okres, region, katastrální území (to poznáme podle GPS), upravíme foto a zdroj zveřejníme.

Autorská poznámka: Autor záznamu ručí za autorství fotografie i zveřejněných údajů. Před přebíráním údajů z různých databází upřednostňujeme informace získané přímo v terénu.

Souřadnice zadejte ručně nebo nastavte značku na mapě na místo kde se nachází zdroj.