Již několik let jsou pramenné kaple i okolní objekty opraveny, poutní místo s posvátnou studánkou.
Díky vyváženému složení minerálních složek dle některých názorů je to nejlahodnější prostá voda z oblasti krystalinika Českého masívu vůbec.
Přinejmenším dle sdělení z konce sedmdesátých let již roky zesnulého pana děkana z České Bělé je pramen radioaktivní. Sám pravil, že vyzkoušel mnoho minerálních vod, ale že voda ze svaté Anny mu pomáhala nejvíce. O radioaktivitě pramene by měly být dosažitelné údaje. Jindřich Rácek, Brno.
Radioaktivitu tohoto pramene jsme samozřejmě měřili. Analýza hygieny zde vyvěšená uváděla 123 Bq/l (odběr 3. 4. 2007), naše měření vyšlo 105 Bq/l (odběr 9. 6. 2007), což je podobná hodnota. Radioaktivitu lze hodnotit jako nízkou, úrovně pro radioaktivní minerální vody (1500 Bq/l 222Rn) zdaleka nedosahuje. Tento výsledek ale nehovoří o tom, že by voda byla špatná či nebyla léčivá či zázračná. Viktor Goliáš
Duben 2018 - voda jen kapala, chuťově moc dobrá není
Červenec 2018 - voda neteče - viz aktuální foto. O cca 20 metrů přes cestu je studna s pumpou, která vodu má, je ale označena jako nepitná a zdroj vody pro hasiče.
Březen 2021 - voda teče silným pramenem. Voda je nyní pitná a na nástěnce je rozbor z února 2021 s deklarací nezávadnosti vody. Voda je čistá a velice chutná.
Srpen 2023 - podle fotografií dostupných ve Wikimedia Commons mezi roky 2016 a 2017 byla odříznuta přední polovina kamenného či betonového korýtka (v dolní části přední strany bylo předtím vylomené), a dosavadní tři výtokové trubice, které byly vedle sebe, byly nahrazeny jedinou přímo nad mříží odtokové šachty, která je zřejmě také nová z té doby. Ještě původnější studánka je ve výklenku přímo ve zdi kaple, od nové studánky oddělena zdí, s přístupovým schodištěm z opačné strany - ta je už dávno suchá a přes ni nyní vede pouze trubka k dnešní studánce.