Téma: Editace, doplňování, aktualizace existujících položek

Dobrý den, velice hodnotím tento projekt, líbí se mi, nicméně jednu připomínku, námět mám. Některé informace u studánek jsou chybné, nebo přímo zavádějící. Mnohdy se to týká třeba původu zpustlých vodárenských děl, přesto, že informace jsou známy z literatury. Ne každý má přístup ke všemu, ne každý chodí do knihovny atd., ale bylo by dobré, kdyby v případě, že někdo doplní, respektive uvede informaci na pravou míru, byl původní text zeditován (ne pouze doplněn). Možná by nebylo špatné, kdyby registrovaní uživatelé mohli například rozkliknout jméno vkladatele studánky a přímo mu napsat, aby se nějak autorsky nezasahovalo do textu a společně informace upravit, doplnit, zaktualizovat, staré smazat. Jinak některé popisy (a všechna čest pro nadšení a snahu) byť v dobré víře obsahují vyloženě nesmysly, nemluvě o některých samozvaných názvech studánek či děl. Leckdo třeba v kraji bydlí, pobývá a ví o těchto více, než náhodný kolemjdoucí návštěvník...TP

2

Re: Editace, doplňování, aktualizace existujících položek

Dobry den, diky za uznani projektu.
Pokud narazite u nejakeho textu na nesmysly, poslete opravu k danemu zdroji a text bude zmenen. Pokud totiz nekdo zasle pouze doplneni, tak my text skutecne pouze pridame (max. muzeme odstranit nejake rozpory ktere vzniknou doplnenim textu), ale pokud nam autor opravy neuvede, ze puvodni informace je mylna tak se to nemame jak dozvedet.
Mate pravdu, ze rada autoru si nazvy odvozuje od mista kde zdroj lezi a casto to nekoresponduje se skutecnym nazvem. Opet, pokud nekdo posle jak se zdroji v miste rika, je jmeno opraveno - uplne nejvetsi nesmysly jako treba Studna co se mi libi, Studanka kterou mam rad, ty rusime uz pri vkladani a zdroj je vlozen jako bezejmenny.
Autora zaznamu v rade pripadu o zmenach informujeme, ale cela rada autoru neni jiz aktivnich, takze by se na casto jiz neexistujicich emailovych adresach hromadily informace, ktere by nikdo neresil, proto se opravy centralne vkladaji do databaze a postupne jsou reseny.

Beruna - www.beruna.cz