1

Téma: výtokové stojany vodovodního řádu na estudankach?

Všiml jsem si že se tu vyskytují i objekty, které nejsou na přírodním zdroji vody, nýbrž napájeny z vodovodu.
http://www.estudanky.eu/5954
http://www.estudanky.eu/3759
Ty se do registru dostali imho nedopatřením, zvlášť u toho prvního případu se může stát že si někdo splete ejektorový výtokový stojan s tvarově podobnou pumpou na studni nebo vrtu, ale říkám si jestli i ty nemá smysl na estudankách někde bokem evidovat. Sice to nejsou žádné přírodní zdroje, ale zase na druhou stranu by tím estudanky naplňovali heslo z úvodní stránky
"aby i ostatní věděli, kde třeba v nouzi nejvyšší nalézt chladivé osvěžení."
Ono, ani tyhle veřejně přístupné zdroje vody se nedají jen tak najít, každá obec to nemá. Divil bych se, kdyby jejich počet v celý republice někdy přelezl přes tisícovku.

2

Re: výtokové stojany vodovodního řádu na estudankach?

Takovýchto zdrojů již do evidence přišlo více, většinu jsme odmítli zaregistrovat neboť se zjistilo, že jsou skutečně napojeny na vodovod. U těch co zůstali by mělo jít o přírodní zdroj (tedy většinou studna). Je jasné že nějakým stylem musí být voda čerpána, proto asi i ty co v evidenci jsou budou na vodovod napojené. Z hlediska toho, že ze zdrojů se dá většinou pít bych je tam ponechal (jde opravdu o minimum položek). Pokud by jich mělo být více, nějakou sekci jim můžeme do budoucna klidně zřídit.

Beruna - www.beruna.cz