1

Téma: Studánky na mapy.cz

Mapový server mapy.cz obsahuje v nové verzi všechny záznamy z národního registru. Od jistého zvětšení map, najdete na mapě dvojtou vlnovku, která přávě ukazuje záznam z národního registru.

Beruna - www.beruna.cz

Re: Studánky na mapy.cz

Přeji hezkého dne. Kde máte na vašich stránkách lesní studánku U zlatého telete, v katastru obce Blehov, okres Písek, les zvaný Soběnov. Byla jsem mile překvapena, když jsem zjistila, že 22 let po sametové revoluci bylo okolí studánky uklizené a studánka označená. Od svých dětských let (1952 ) jsem s babičkou a sourozenci chodila po tomto lese a sbírali borůvky a houby. Chodili na klestí, šišky,prořezávku stromků. Děda vykopával pařezy. Zastávka byla vždy u této studánky, kde byl mezi stříšku vložen hliněný hrneček, kterým jsme vodu ze studánky pili. Do revoluce byl les vždy udržován a hajný Kotalík naší rodině vždy zadal kus lesa k probírce. Po revoluci se o les nikdo nestaral a studánka a její okolí zarostlo tak, že studánka nebyla vidět. Proto velmi děkuji všem, kdo studánku objevili a její okolí upravili. Bylo to velmi milé překvapení, když jsem toto místo letos po třech letech navštívila. Nashledanou. Mohu poslat i foto studánky.

3

dotaz - jak často se synchronizuje registr s mapama? děkuji

4

Možná to bude znít divně, ale nevíme smile dle aktuálnosti dat se domníváme, že je to "bohužel" 2-3 x do roka, rozhodně ne častěji. Již jsme žádali o to zda by nemohla být aktualizace častější, ale zatím bez odezvy.

Beruna - www.beruna.cz

5

Na mapách.cz jsem nenašla v katastru obce Velké Karlovice studánku u lovecké chaty na souřadnicích: N 49° 21.817 E 018° 23.298. Mohu příp. zaslat foto

6

Lea napsal:

Na mapách.cz jsem nenašla v katastru obce Velké Karlovice studánku u lovecké chaty na souřadnicích: N 49° 21.817 E 018° 23.298. Mohu příp. zaslat foto

Na mapy.cz ani v našem registru samozřejmě nejsou všechny studánky a vodní zdroje. Hlavním účelem je právě postupný sběr dat o těchto zdrojích. Pokud máte foto, stačí záznam do registru přidat a to zde - http://www.estudanky.eu/pridat Předem děkujeme.

Beruna - www.beruna.cz